Poker — układy kart pokerowych

układ kart w pokerzeTa rodzina rozrywek karcianych jest szeroko reprezentowana w kasynach online. Użytkownicy mogą wypróbować pokerowy układ za darmo lub zagrać na prawdziwe pieniądze, aby szybko wygrać. Zwycięzca jest określany przez kombinacje, które są w rękach. Gracze otwierają niektóre z nich, podczas gdy inne pozostają ukryte. Gracze muszą pamiętać, że hierarchia w pokerze jest bardzo ważna. Znajomość hierarchii pokera pozwoli Ci wygrać każde rozdanie i nie zostać wyeliminowanym z turnieju. W dalszej części tego artykułu dowiesz się o kształtach kart i rękach pokerowych  i poker zasady po polsku.

Rodzaje pokera

Poker powstał około 450 lat temu. W tym czasie zasady i hierarchia pokera karcianego zmieniały się kilkakrotnie. Jednocześnie istnieje klasyczny poker z ugruntowanymi zasadami. Zawiera 52 karty. W talii pokera wartość pionków wzrasta wraz z ich wzrostem. Możesz ćwiczyć kombinacje nauki za pomocą pokerowego układu kart krzyżówka. Oto niektóre z najpopularniejszych wersji gry:

  • Texas Holdem. Najpopularniejsza forma pokera na świecie. Rozpoczyna się rozdaniem 2 kart ukrytych i 3 kart wspólnych. Zwycięzcą zostaje gracz, który zebrał najlepsze karty w hierarchii kart pokera.
  • Klasyczny poker. Trzy etapy, zaczynając od rozdania 5 kart. Gracz jednocześnie stawia, podbija i pasuje. Następnie wszyscy wymieniają się kartami, zostaje zawarty zakład i zwycięzca zostaje zidentyfikowany zgodnie z zasadami klasycznego pokera.
  • Omaha. Na początku różni się od Texas Holdem, gdzie rozdawane są 4 ukryte, 3 karty wspólne. Gra jest podobna do Texas Hold’em. Różnica polega na tym, że gracz zaczyna z 4 kartami własnymi i 3 kartami wspólnymi. W grze są 3 etapy: pokazanie 3 kart, zakład; pokazanie 4 kart i zakładu; pokazując 5 kart i stawiaj.
  • Omaha Cześć / Lo. Różni się od Omaha sposobem identyfikacji zwycięzcy.
  • 7-kartowy stud. Zasady takie jak Texas Holdem. Wszystkie karty są ujawniane po 7 rozdaniu.

Czym są ręce pokerowe?

Jak wiadomo, kombinacje pokerowe mogą być różne, ale można wyróżnić 11 głównych. Poniżej znajdują się kombinacje o rosnącej wartości:

High card

Jest uważana za najmniejszą rękę, która de facto się nie liczy. Jeśli przeciwnik nie otrzymał podobnego koloru, liczą się tylko bardziej wartościowe opcje.

poker High card 

Pair

Gracz ma na ręce 2 identyczne karty. Oceniany jest ten, kto ma karty sparowane z najwyższą wartością. Jeśli wysokie karty się zgadzają, zwycięzcą jest ten, który ma 3 cenniejsze pozostałe karty. Zwycięzcą jest najczęściej ten, który najczęściej ma te same karty.

poker Pair 

Two pairs

Jest to pokerowy układy kart, w którym gracz ma 2 pary kart, składające się z takich elementów jak 3, J. Wygrywa gracz z parą cenniejszą. W tej kombinacji piąta karta również może podjąć decyzję.

poker Two pairs 

Three of a kind

Gracz musi zebrać 3 pionki o tej samej wartości i parę niepowiązanych, ani w wartości, ani w kolorze. Trzy najlepsze wygrywa. Należy również pamiętać, że w pokerze kolory nie są decydujące. Jeśli wypadną równe kombinacje, zwycięzcą zostaje gracz z najwyższym kickerem (karty nieuwzględnione w kombinacjach).

poker Three of a kind

Straight

Kombinacja zawiera 5 kart, które są ułożone w kolejce w miarę ich wzrostu. W tej sekwencji w pokerze pięciu pięciu kart w różnych kolorach. Szczególnym przypadkiem tego typu kombinacji jest ulica dolna, gdzie powinny znajdować się pionki A, 2, 3, 4, 5.

poker Straight

Flush 

5 kart w kolorze. Sekwencja nominalna musi zostać przerwana. Zwycięzcą jest ten z najwyższą kartą, która jest największa

poker Flush 

Full House

Trzy karty tego samego nominału i para. Wartość kombinacji zależy od rangi trzech kart. Jeśli trojaczki są takie same, wygrywa najwyższa para.
Wstawka korektorska. Cztery karty tego samego nominału. Jeśli wszystkie czwórki mają to samo, wygrywa gracz z większą piątą kartą.

poker Full House

Straight Flush

Karty do koloru ułożone kolejno na par. Powinno być 5 kart pod rząd. Wygrywa kombinacja z najcenniejszą najwyższą kartą.

poker Straight Flush

Royal Flush

Ta kombinacja jest uważana za najlepszą w pokerze, do której powinien dążyć każdy gracz. W nim należy zebrać pięć kart w jednym rozdaniu, zaczynając od 10, kończąc na asie. Ponieważ kolory nie mają znaczenia w pokerze, poker królewski z pik będzie równy pokerowi królewskiemu z kier. Ta kombinacja może być zbierana przez kilku graczy jednocześnie. W tym przypadku decydujące znaczenie będą mieli kickerzy, którzy będą w tym czasie pod ręką.

poker Royal Flush

 

Szanse gracza na zrobienie kart

Nie da się z całą pewnością przewidzieć, jaki będzie pokerowy układ kart. W ten sposób poker przypomina loterię. Matematycy wzięli pod uwagę, że w talii znajdują się 52 karty i stwierdzili, że łączna liczba możliwych kombinacji w pokerze wynosi 2 598 960. Ten wskaźnik pokazuje prawdopodobieństwo wypadnięcia którejkolwiek z rozdań. Na podstawie wyników uzyskanych przez naukowców, analizując układy pokera, można stwierdzić, że najbardziej prawdopodobna jest kombinacja karty High – 50, 118%, a najmniej prawdopodobna jest Flush Royal – 0,000154%.

Szanse na zrobienie kart

Maks Dombrowski
Ekspert od hazardu
Znajomość kart pokerowych kart uklad jest kluczowa podczas gry w pokera. Nie da się jednak przewidzieć wyniku ze 100% gwarancją. Lepiej wcześniej zapoznać się z rodzajami pokerowych układy. W większości przypadków wygrywają ręce, które mają jedną, dwie lub trzy pary. Powinieneś zapoznać się z różnymi wersjami pokera i wybrać tę, która najbardziej Ci odpowiada. Każda gra ma swoje własne zasady, z których niektóre są łatwiejsze do opanowania.
FAQ
Jakie mamy trudności kart w pokerze?
-Najbardziej wartościowym układem w pokerze jest flush royal.
Czy to ma znaczenie, jeśli mam wyższy kolor?
-Przy ustalaniu, który układ kart w pokerze jest bardziej wartościowy, kolor kart ma znaczenie tylko przy ustalaniu standardowych kombinacji.
Kto wygrywa, jeśli dwóch graczy ma pokera królewskiego?
-Jeśli dwóch graczy ma pokera królewskiego, zwycięzcą zostanie ten, którego układy kart w pokerze będą zawierały wyższe dodatkowe karty.
Czy jest jakaś różnica między trzema kartami a zestawem? Kto jest silniejszy?
-To jest to samo. Takie układy kart pokera różnią się tylko sposobem zebrania trzech kart. Zestaw ma miejsce, gdy 2 karty są umieszczane na karcie na stole. Trzy karty to układ pokera, gdy na stole są 2 karty, a 1 ukryta.
A jeśli mam taką samą parę asów jak mój przeciwnik?
-Ten układany poker karciany najczęściej prowadzi do podziału banku.